Zeitzone wechseln

Tabelle Fotbal Liga 1 Romania 2013/2014

 
    
PosManschaftSpSUNETGTPkt
11Steaua Bukarest3422111712077
22Astra Giurgiu342266702872
33Petrolul Ploiesti3418142532068
44Dinamo Bukarest341789523459
55CFR Cluj3413129443351
66FC Vaslui3415613383251
77Pandurii Targu Jiu3414812593950
88FC Botosani3412715365243
99Ceahlaul Piatra Neamt34101113273141
1010FC Otelul3412517435241
1111Universitatea Cluj3411716294640
1212FC Viitorul Constanta34101014295040
1313Gaz Metan Medias3410915323839
1414Concordia Chiajna3410915344739
1515FC Brasov3491114324038
1616ACS Poli Timisoara3410816264238
1717Sageata Navodari3410816325438
1818Corona Brasov342824206914
Concordia Chiajna - In urma deciziei TAS A/3247 din data de 02.08.2013 echipa Rapid Bucuresti a fost retrogradata si inlocuita cu Concordia Chiajna. Rezultatele meciurilor echipei Rapid din primele doua etape au fost anulate. Meciurile echipei Concordia Chiajna contand pentru primele doua etape se vor disputa la date ce vor fi stabilite ulterior.
Pos
Position
Sp
Gespielt
S
Siege
U
Unentschieden
N
Niedelagen
ET
Erzielte Tore
GT
Gegentore
Pkt
Punkte